Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Bateria podtynkowa czy ścienna?

2020-12-08

Bateria podtynkowa czy ścienna?

Decyzja zapadła! Nasza łazienka wymaga gruntownego remontu. Ale spokojnie- jeśli zastanawiasz się czy to za wcześnie- statystyki mówią o remontach łazienek średnio na 5 lat.

Kafelki wybrane, ceramika również- ale co z armaturą? Czy wybrać tą ścienną lub stojącą, czy jednak podtynkową? Ten artykuł z pewnością pomoże Ci podjąć odpowiednią decyzję.

Na samym wstępie- czym różnią się od siebie baterie ścienne i podtynkowe?

Te ścienne montowane są na ścianie, a te podtynkowe, swoje „serce” czyli głowicę mają już pod tynkiem, a zasłania je tylko metalowa, chromowana rozeta i mieszacz.

Ale którą baterię wybrać?

Bo gdy coś stanie się z tą podtynkową, pewnie trzeba będzie skuwać płytki? Nic z tych rzeczy- baterie produkowane obecnie mają łatwy dostęp do samych głowic, czyli po odsłonięciu rozety, mamy już swobodną możliwość wymiany głowicy. A sam element w ścianie, to już mosiężny element z żywotnością na dziesiątki lat. Dodatkową zaletą baterii podtynkowych, jest fakt, że o taką podtynkową baterię trudniej jest sobie zrobić krzywdę w przypadku posiadania dzieci.

A co z tradycyjnymi bateriami ściennymi i stojącymi?

Niewątpliwie ich zaletą jest to, że każdą tego typu armaturę bardzo łatwo wymienić na inną, i łatwiej na oko zdiagnozować, że coś jest z nimi nie tak.

I to tak naprawdę tylko dwie różnice pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami.

Powrót do listy newsów