Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Baterie wannowe stojące- zapomniany trend wraca do łask

2022-07-07

Armatura do wanny- jej wybór w dzisiejszych czasach niejednego może przyprawić o ból głowy- bo wybór jest tak ogromny, że sami się w tym gubimy. Jedni mówią że ta ścienna jest już passe, inni że to bezpieczny wybór na lata- w końcu wystarczy ją wykręcić ze ściany i wymienić na nową. Zwolenników i przeciwników znajdziemy też wielu co do baterii podtynkowych. Ale gdzieś na dalszy plan odsunięte zostały baterie stojące na wannie.

Niegdyś ogromnie popularne, dziś odchodzą w niebyt- zapewne przez zmieniający się design. Bo to jak w modzie na ubrania- jedno przemija inne się pojawia. Przeglądając katalogi producentów armatury znajdziemy ich zaledwie kilka w ich obszernych ofertach. A warto wspomnieć o ich zaletach, które niewątpliwie posiadają.

Jedną z nich jest ich wygląd- przez zmieniające się trendy, producenci zaczęli wpuszczać na rynek armaturę o różnych kształtach- ale ta o obłych i cylindrycznych kształtach w dalszym ciągu z tej mody nie wyszła- i pewnie nie prędko wyjdzie. Obłe, okrągłe kształty nadają delikatności i subtelności- idealnie sprawdzają się w łazienkach klasycznych, o stylu apartament, glamour czy boho. Do takich stylów idalnie pasują baterie włoskiej marki EURORAMA, a szczególnie warto zwrócić uwagę na serię NET.

W tej serii baterii wannowych znajdziemy dwa modele: baterie 3-otworową i 4 otworową.

Pierwszy modek wyposażony jest w mieszczacz ceramiczny ( 1 otwór), przełącznik między wylewką (bądź napełnianie przez przelew) a słuchawką (3 otwór). Baterie 4 otworowe posiadają już wylewkę w zestawie więc nie nie trzeba dokupywać jej osobno. Kolory jakie są dostępne w tej serii to: chrom, lub czarny matowy.

Odmiennym stylem, jest armatura o kształtach kubistycznych (kwadratowych). Producenci prześcigają się dziś w oferowaniu baterii łazienkowych o tych właśnie kształtach, ponieważ idealnie sprawdzą się w stylach: soft loft i design.

Często wybieranymi modelami o tych kształtach, są właśnie te w kolorach czarnym i białym.

Włoski producent baterii EURORAMA, również w swojej ofercie zaproponował baterie o tym designie- znajdziemy go m.in. w serii MON.

W serii MON do wyboru mamy 3 kolory: klasyczny chrom, czarny matowy i biały.

Powrót do listy newsów