Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Baterie kuchenne

Baterie kuchenne 

Dostępność
Dostępne kolory
Rodzaj
Styl
Regulacja
Seria
na stronę
Pokazuje 25 - 48 z 96 elementów
Pokazuje 25 - 48 z 96 elementów

Często przy aranżacji kuchni, pomijamy kwestię doboru odpowiedniej armatury. W pierwszej kolejności wybieramy meble, sprzęty, blaty kuchenne, zlewozmywak, by dopiero na końcu skupić się na poszukiwaniu odpowiedniej baterii kuchennej.

A jaka powinna być odpowiednia bateria do kuchni?

Przede wszystkim kuchnia jest dosyć specyficznym pomieszczeniem dla żywotności baterii- częste zmiany temperatury, wilgotność powietrza, kontakt z silnymi środkami czyszczącymi, kwasami i alkoholami- sprawia, że niezbyt dobrze dobrana armatura nie podoła temu wyzwaniu.

Bardzo ważne jest, aby wybierana bateria była również na tyle funkcjonalna, aby swobodnie można było napełnić garnek, zmyć naczynia i przepłukać owoce. Tutaj do wyboru mamy kilka opcji jakie proponują nam producenci: baterie tradycyjne z obrotowymi wylewkami, baterie zlewozmywakowe ścienne, baterie z wyciąganą wylewką i wysokie, profesjonalne ze sprężyną.

Mamy również do wyboru baterie chromowane jak i w kolorze stali szczotkowanej.

Sama bateria jest również idealnym wykończeniem już wybranej kuchni- bateria retro nada pomieszczeniu odpowiedniego stylu, ale również bateria o subtelnym, delikatnym kształcie idealnie dopełni minimalistyczne wnętrza.

Kuchnia to nie tylko pomieszczenie do przygotowywania posiłków- to punkt, gdzie zwykle spotykają się całe rodziny. Więc wybór armatury powinien być także podyktowany względami estetycznymi- w końcu dosyć często będziemy na tą armaturę patrzeć.