Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Historia

Firma MADIX z Wadowic jest firmą rodzinną, która od 1989 roku jest dystrybutorem znanych włoskich marek baterii i akcesoriów łazienkowych.

Właściciele firmy-Mieczysław i Elżbieta Madyda, rozpoczynali działalność w trudnych, ale bardzo ciekawych czasach.

Rok 1989 to nie tylko boom gospodarczy, ale i czas wielkich przemian. Pragnienie zmian dotarło także do naszych łazienek w blokach, o wielkości 3-4 m2, ale także do większych -tych w domach.  Sprzedaż przez bardzo długi czas była oparta na włoskich markach, często bardzo znanych dla samych włochów a potem i dla polaków. Firma współpracowała z fabrykami: Frisone, Bagno&associati, Silfra, Cristina Rubinetterie, Eurorama, Fima Carlo Frattini.

Po latach MADIX nadal współpracuje z większością dawnych kontrahentów, ale pojawiły się także nowe fabryki jak Gaboli Luigi, Fiore czy Sphera.
Dalsze lata dały szansę na zmianę kierunku sprzedaży, duże sieci handlowe w tym markety, chętnie sprzedawały nasze produkty. Pojawiło się na rynku również sporo konkurencyjnych jak na owe czasy firm. Jednak czas ten został dobrze wykorzystany. Firma zdobyła uznanie wśród klientów a także konkurencji, była już bardzo znana w Polsce.           

Kolejnym etapem działalności było wprowadzenie produktów z tak zwanej wyższej półki- nadal w asortymencie baterii i dodatków łazienkowych. Często sam design bardzo wyprzedzał rynek i nie zawsze klienci byli przekonani co do słuszności naszych działań, ale powoli zdawali sobie sprawę, że te nowości dają im szansę wspólnego rozwoju. Architekci byli zachwyceni, te nowinki dawały szansę na dalszy rozwój.

Rok 2018 to nowe możliwości. Firma Madix otworzyła w kwietniu sklep internetowy: madix.com.pl a od kilku miesięcy aktywnie prowadzi profil na FacebookMOKRA WŁOSZKA oraz ma swoje konto na INSTAGRAMIE. Tam w pierwszej kolejności pojawiają się wszelkie nowości, nowe wydarzenia, aktualności oraz ostatnio Wielka wyprzedaż baterii oraz dodatków, ceramiki.

MADIX nadal się rozwija, z firmą współpracuje spore, doświadczone grono architektów. Firma organizuje szkolenia dla swoich odbiorców. Doświadczone i kompetentne grono fachowców pozwoliło na zbudowanie silnej pozycji na rynku.

Firma zajmowała się między innymi wyposażeniem łazienek Hotelu Sheraton w Warszawie i Krakowie.

Zachęcamy do odwiedzin zakładki: OUTLET- znajdziecie tam Państwo końcówki kolekcji, wystawione w konkurencyjnych cenach!