Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Praktycznie i estetycznie

2021-06-07

Znalezienie zarazem funkcjonalnych i stylowych elementów armatury nie jest łatwe. Wyposażając nowe mieszkanie, remontując dom, czy dokonując kosmetycznych zmian w wystroju wnętrza, zależy nam zarówno na walorach wizualnych, na przykład dopasowaniu mebli do kolorów ścian, jak i na funkcjonalności naszych urządzeń. Innowacyjne rozwiązania znajdują zastosowanie w każdym z pomieszczeń, jednak w jednym z nich szczególnie. Mowa tu o łazience, gdzie nowoczesne metody pomogą zaoszczędzić nie tylko wodę, ale także cenną przestrzeń. Sprzętem łazienkowym, z którego korzystamy najczęściej, jest umywalka. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu nie tylko zlewu i baterii, ale również syfonu.

syfon spaceless

Oszczędność miejsca

Podczas projektowania lub remontu łazienki często kierujemy się utartymi schematami, które nie zawsze są najlepszą opcją. Jednym z takich rozwiązań jest tradycyjny syfon. Standardowa budowa urządzenia często nie spełnia naszych potrzeb, tym samym stając się uciążliwą częścią armatury. Łazienka nie należy do największych pomieszczeń w domu, a budowa zwykłego syfonu sprawia, że sprzęt zajmuje znaczną przestrzeń, w której każdy centymetr jest na wagę złota. Warto zatem rozważyć alternatywę i zwrócić uwagę na sprzęt typu SPACELESS, dzięki któremu, jak sama nazwa wskazuje, oszczędzimy sporo miejsca. Innowacyjna budowa syfonu sprawia, że zajmuje on znacznie mniej przestrzeni, niż tradycyjne modele, ponieważ nie zawiera żadnych wystających elementów. Poziomo będzie przylegać do spodu umywalki, a pionowo do ściany lub szafki. Dzięki temu nie musimy zabudowywać umywalki tylko po to, by ukryć instalację.

Łatwa zmiana

Elastyczność i możliwość zmiany to szczególnie poszukiwane cechy w świecie wyposażenia wnętrz. Warto inwestować w rozwiązania, które nie będą jedynie jednorazowym, doraźnym krokiem, a solidnym sprzętem na lata, którego będziemy mogli używać niezależnie od wielkości umywalki, ani wysokości, na jakiej się znajduje. Syfon typu SPACELESS ma możliwość dopasowania do naszej łazienki. Jeżeli okaże się za długi, w bardzo prosty sposób możemy go skrócić. Nadmiaru centymetrów pozbędziemy się za pomocą brzeszczota, czyli tnącej części piły. Wykonanie potrzebnej przeróbki nie sprawia kłopotów i pomaga w precyzyjnym doborze elementów armatury łazienkowej. Swobodna zmiana wymiarów będzie szczególna przydatna, gdy okażę się, że odległość między umywalką a podłogą została błędnie wymierzona, a więc montaż tradycyjnego syfonu nie będzie możliwy.

Praktyczne rozwiązania

Przy wyborze sprzętu łazienkowego trzeba pamiętać szczególnie o tych codziennych sytuacjach. Zatkany odpływ w umywalce to znana wszystkim bolączka, i choć nie należy do problemów wagi ciężkiej, to warto poszukać rozwiązania, które uwolni nas od odtykania zlewu gorącą wodą z octem. Jedną z opcji jest syfon z „ruchomą” zaślepką, którą można bez problemu odczepić, aby opróżnić zawartość, a później umieść ją z powrotem w instalacji. Takie rozwiązanie uchroni nas od ręcznego wyciągania niechcianych odpadów z rury.

Trwałość na lata

Mycie umywalki, używanie detergentów i silnych chemikaliów, w tym min. kreta do udrożniania rur, powoduje stopniowe zniszczenia. Dlatego przy wyborze syfonu zwracajmy uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. Jednym z najtrwalszych będzie produkt zbudowany z tworzywa ABS, które jest odporne na wszelkie żrące środki czystości. Inwestycja da nam pewność, że nasz sprzęt będzie bezawaryjny nie tylko na początku użytkowania, ale także przez długie lata po zakupie.

Możliwość wyboru

Wiadomo, że w dobie ciągłych zmian trendy szybko przemijają. Taką tendencję obserwujemy także w świecie wystroju wnętrz, w tym również łazienek. Zatem inwestując w armaturę powinniśmy szukać sprzętu, który będzie służył nam nie tylko pod względem funkcjonalności, ale także wyglądu, a jego ponowna aranżacja nie będzie stanowić problemu. Warto już na starcie wybrać uniwersalną opcję z możliwością dopasowania do różnorodnego wystroju. Syfony z opcją regulacji pozwalają nam na dowolność w doborze pozostałych akcesoriów łazienkowych. Regulacja w prawo i w lewo oraz w górę i w dół umożliwia bezproblemowe założenie syfonu, zarówno w początkowych, jak i późniejszych etapach montażu. To znacznie zwiększa pole manewru przy wyborze pozostałego wyposażenia. Przykładowo: główną funkcją szafki nie będzie zakrycie obszernego syfonu, a jej miejsce niekoniecznie musi być pod umywalką.

Obecnie mamy dostęp do wielu opcji, dzięki czemu nie trzeba ograniczać się wyłącznie do konwencjonalnych akcesoriów. Duży wybór daje nam możliwości znalezienia idealnego dla nas rozwiązania, które będzie zarówno praktyczne, a co za tym idzie ułatwi użytkowanie, jak i estetyczne, czyli przyjemne dla oka, bo w końcu będziemy z niego korzystać codziennie.

Powrót do listy newsów