Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Pralka pod umywalką? Co zrobić, by takie rozwiązanie nie obyło się bez kłopotu!

2022-04-11

Pralka pod umywalką?

Co zrobić, by takie rozwiązanie nie obyło się bez kłopotu!

Szczególnie w małych łazienkach, każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota!

Wtedy szukamy rozwiązań, które zachowają funkcjonalność naszej łazienki, ale bez odbierania jej dodatkowej przestrzeni. Na rynku dostępne są meble, kabiny i wanny dostosowane do małych łazienek, baterie bidetta które zastępują tradycyjne bidety.

Coraz częstszym rozwiązaniem proponowanym przez projektantów wnętrz, jest umieszczenie pralki pod blatem z umywalką. Takie rozwiązanie jest dobre, pod warunkiem zamontowania odpowiednio płaskiego syfonu umywalkowego- bez niego takie rozwiązanie zupełnie się nie uda.

Płaski syfon umywalkowy, w tym przypadku pozwoli nam na odpowiednie „dosunięcie” pralki do ściany- musimy pamiętać, że nawet pomimo pozostawionego za nią luzu ok 5cm- tradycyjny zestaw odpływowy do umywalki nie będzie możliwy do zamontowania.

Syfon umywalkowy SILFRA SPACELESS, jest idealnym rozwiązaniem w takim przypadku.

Jest płaski, ma bardzo niską część odpływową z umywalki, więc nie będzie kolidował z górą pralki.

Dodatkową zaletą SPACELESS, jest możliwość przycinania go i w pionie i w poziomie- przez co nie trzeba się martwić, że blat nad umywalką i sama umywalka zachowa odpowiedni poziom w stosunku do odpływu w ścianie, szczególnie jeśli blat tworzymy sami i nie do końca wiadomo, jakie zaplanowane wymiary blatu z szafką pod pralką, wyjdą nam w rzeczywistości.

Sam syfon ma jeszcze dodatkową zaletę- posiada w komplecie korek click clack- przez co nie musimy dokupować go oddzielnie, a sama obecność korka nie jest zbyt częstym rozwiązaniem wśród dostępnych na rynku syfonów oszczędzających miejsce.

Sam produkt dostępny jest w trzech wersjach: z dużym i z małym korkiem click- clack, a także dostosowany do umywalek bez przelewu (np. umywalek stojących szklanych w których zwykle go nie ma).

Jeśli więc planujesz zamontowanie blatu z umywalką a pod nim umieszczenie pralki- pamiętaj o zastosowaniu syfonu oszczędzającego miejsce.

Taki produkt znajdziesz w naszej ofercie, i zapomnisz o możliwych komplikacjach!

Powrót do listy newsów