Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Wanna czy kabina? Przed tym dylematem często stajemy w obliczu realizacji remontu łazienki.

2022-04-22

Wanna czy kabina? Przed tym dylematem często stajemy w obliczu realizacji remontu łazienki.

Takie pytania często padają również gdy robimy projekt łazienki.

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi- zwolenników i przeciwników jednego i drugiego rozwiązania jest bardzo wielu, tak samo jak opinii w tym temacie.

Niekiedy wybór wydaje się oczywisty- ale tylko w przypadkach gdy zdecydowanie ogranicza nas ilość przestrzeni- wtedy zwykle wybór pada na prysznic- zajmuje mniej miejsca, a i decydują czasem względy ekonomiczne czy ekologiczne- prysznic ogranicza zużycie wody, co przekłada się na wysokość rachunku a i również lepsze dla naszej planety.

W przypadku wyboru prysznica, do wyboru mamy wiele rozwiązań baterii prysznicowych zarówno natynkowych jak i podtynkowych, gotowych zestawów prysznicowych, baterii podtynkowych, deszczownic, kolumn i drążków prysznicowych, i innych akcesoriów prysznicowych.

Przy odpowiednim wyborze tych sprzętów ogranicza nas tylko wyobraźnia, bo na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, od ilości których czasem może zakręcić się w głowie.

Drugim opcją jest wybór wanny- tu zwolennicy jej wyboru powiedzą, że może ona służyć zarówno jako wanna i prysznic- możemy zamontować na niej parawan nawannowy i cieszyć się zarówno z jednej jak i drugiej opcji.

Sama wanna ma również inną zaletę- bo kto po ciężkim dniu nie chciał by zrelaksować się w pełnej ciepłej wody i olejków eterycznych wannie. Nie tylko ma to funkcje relaksujące i odstresowujące, ale również lecznicze. Kąpiele stosuje się przy wszelkiego rodzaju kolkach, np. jelitowej, wątrobowej i nerkowej. Pomagają również w leczeniu kamicy nerkowej, ponieważ gorąca woda działa rozkurczowo.

Przy wyborze wanny również mamy spore pole do popisu w wyborze odpowiednich akcesoriów
i armatury. Przy wannie wolnostojącej zamontować można również baterie wolnostojącą lub podtynkową- o ile krawędź wanny znajduje się blisko ściany i mamy odpowiednio długą wylewkę.

Drugą opcją jest klasyczna wanna w zabudowie. Do wyboru mamy gotowe akrylowe obudowy, jak również możemy samodzielnie zabudować ją płytkami- i to rozwiązanie jest najczęściej wybieranym wśród użytkowników wanien. Tutaj wystarczy klasyczna, ścienna bateria wannowa lub bateria wielootworowa, montowana na brzegu wanny.

Pamiętajmy jednak, że zabudowanie wanny będzie wiązało się z ryzykiem wykuwania jej lub podnoszenia, w przypadku np. pęknięcia wężyka z wodą lub pojawieniem się w łazience przykrego zapachu- czyli pojawieniem się pleśni pod zabudową. Rozwiązaniem, które pomoże nam uniknąć tego typu problemów, jest drenaż podwannowy SILFRA FOLLOW ME. Jest to zestaw wyposażony w wężyk do słuchawki prysznicowej, który odprowadza nagromadzenie się wody prosto do syfonu wannowego- bez ryzyka tworzenia się pleśni czy zalania sąsiadów.

Powrót do listy newsów