Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Zapomniany włoski design armatur łazienkowych.

2022-06-23

Zapomniany włoski design armatur łazienkowych.

Przez lata nabraliśmy zaufania do producentów armatury łazienkowej czy kuchennej, pochodzącej głównie z Niemiec. Bez wątpienia są one jakościowo dobre, a niemiecka jakość kojarzy nam się zawsze z jakością z wyższej półki. Ale dzięki temu zapomnieliśmy, że nie tylko Niemcy maja monopol na produkcje dobrych jakościowo produktów.

Made in Italy

Gdzieś na dalszy plan zepchnięta została armatura produkowana we Włoszech- a przecież w latach 80 i 90 tych święciła laury wśród tej dostępnej w naszych polskich sklepach. O tym, jakiej niezwykłej jakości były to produkty, niech świadczy fakt, że do dziś użytkownicy tamtych baterii zgłaszają się do punktów sprzedaży z pytaniami o możliwość domówienia do dobrej jeszcze baterii samej głowicy.

Tamci dawni producenci nie odeszli w cień- wręcz przeciwnie- produkują armatury do dziś dnia, a ich jakość nie ucierpiała przez te lata w najmniejszym nawet stopniu. Jednym z takich producentów jest Gaboli & Luigi- włoski producent armatur, który od 1957 roku niezmiennie dostarcza na światowe rynki swoje produkty.

Khuga- królowa Gaboli & Luigi

Jedna z serii produkowanych przez nich baterii jest seria KHUGA. Bez wątpienia jest to jedna z serii o delikatniejszych, obłych kształtach. Wśród produktów znajdziemy baterie umywalkowe stojące, baterie kuchenne, prysznicowe ścienne i prysznicowe podtynkowe, oraz gotowe zestawy prysznicowe i deszczownice.

Do wyboru mamy również kolory wykończenia, m.in: klasyczny chromowany, miedzianym, stal szczotkowana, czarny i biały- te dwa ostatnie kolory zadomowiły się w naszych wnętrzach kilka sezonów temu, ale cieszą się nieprzemijająca popularnością.

Powrót do listy newsów