Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Baterie wannowe na wannie? Wyglądają obłędnie!

2022-12-25

Baterie wannowe montowane na kolanach na brzegu wanny- to idealny sposób na zaoszczędzenie podczas remontu łazienki. Są idealną alternatywą dla baterii wannowych stojących, które kosztują parę tysięcy złotych, podczas gdy rozwiązanie z kolanami pozwala na montaż praktycznie każdej baterii wannowej ściennej tak, aby służyła jako stojąca. Do montażu takich baterii używa się najczęściej kolan nawannowych- w wannie wykorzystujemy powstałe już dwa otwory (częściej spotykane są w wannach stalowych), lub wykonujemy je sami (niektórzy producenci wanien na nasze życzenie wykonują usługi wycinania otworów- nie tracimy wtedy gwarancji na tak zwaną skorupę wanny, czyli najprościej rzecz ujmując na wannę.


Kolana do baterii nawannowych znajdziemy na rynku w różnych kolorach, ponieważ dostosowujemy ich kolor do koloru samej baterii wannowej. I tu pojawia się bardzo ważny aspekt- w takiej sytuacji możemy zastosować dowolną baterię wannową ścienną (czyli tę najbardziej popularną), i po prostu dokupić do niej stojące kolana, oszczędzając przy tym kilkaset złotych!

Same kolanka występują w kolorach: klasycznego chromu, czarnym, białym, ale nawet i złotym czy grafitowym! Jeśli jesteś zainteresowany takim właśnie rozwiązaniem, odsyłamy do oferty kolan w naszym sklepie, którą znajdziesz TUTAJ!

Wartą poruszenia kwestią, jest także długość wylewki w baterii wannowej ściennej.

Wanny mają różnej wielkości krawędzie, i czasami wybrana przez nas bateria wannowa jest za krótka ( po zamontowaniu na ścianie okazuje się, że woda po włączeniu leje się po ścianie wanny a nie bezpośrednio do niej. Przewidzieli to producenci armatury, w których ofertach pojawiły się różnokolorowe przedłużki z możliwością zakręcenia wody w przypadku demontażu baterii ( zwykle konieczne było wtedy zakręcenie wody w łazience na głównym zaworze wody).

Przedłużki marki FRISONE, które mamy w swojej ofercie mają 3cm długości i standardową średnicę gwintu 3/4 cala, i znajdziecie je w kolorach: chromowanym, złotym i czarnym!

I niekoniecznie do czarnej baterii trzeba zamontować przedłużki w tym samym kolorze- sami zobaczycie jak świetnie wygląda czarna bateria ze złotymi przedłużkami!

Przedłużki FRISONE do baterii znajdziecie pod tym LINKIEM.

Powrót do listy newsów