Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Pożegnanie wilgoci w wannie

2014-06-15

Łazienkowe węże i ślimaki

Interesującym rozwiązaniem problemów z nadmiernym zawilgoceniem jest system Follow me firmy Silfra, który ułatwia utrzymanie czystości w wannie bez zajmowania znaczącej jej powierzchni. Na cokole płytek lub w narożniku wanny mocuje się rozetę, pod którą znajduje się specjalny ślimak połączony z wężem dokręconym do baterii. Istotą pozornie skomplikowanej instalacji jest odchodząca ze ślimaka rurka drenażowa. Dociśnięta do odpływu wannowego Silfra, zapewnia sprawne odprowadzanie zbędnej ilości wody pozostającej po kąpieli.

Prosto i estetycznie

Widoczne efekty działania mechanizmu Follow me przejawiają się w codziennym korzystaniu ze słuchawki prysznicowej, dokręconej do części węża, wychodzącej z rozety na zewnątrz. Po każdorazowym użyciu słuchawki, wkłada się ją właśnie do rozety, gdzie skapuje reszta wody, która następnie wlatuje do odpływu wannowego przez mechanizm ślimaka i rurkę drenażową. Wolna przestrzeń znajdująca się pod powierzchnią wanny pozwala przy tym na bezproblemowe wsuwanie i wysuwanie metalizowanego węża. Większa część systemu pozostaje więc niewidoczna. Dzięki temu nie zajmuje ona dużo miejsca, estetycznie komponując się z całością aranżacji. Natomiast efekt prostego działania Follow me pozwala wyeliminować gromadzącą się w słuchawce natryskowej wodę, zabezpieczając strefę kąpielową przed zbytnim ryzykiem zawilgocenia. Wyłącznym dystrybutorem systemu w Polsce jest firma Madix.

Dane techniczne:

Nazwa: Follow me firmy Silfra
Wyłączny dystrybutor: Madix
Trzy rodzaje rozet do wyboru
Łączenie z przelewami wannowymi Silfra
Montaż na obrzeżu wanny lub w cokole płytek
Wymiary: 175 cm
Kolor: chrom

Powrót do listy newsów