Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Kategorie

Łazienka dla małych i dużych

2019-01-28

Wyposażenie łazienki powinno mieć możliwie uniwersalny charakter, zapewniający komfort wszystkim domownikom. Niektóre osoby potrzebują jednak pewnych udogodnień, dobranych specjalnie dla nich.

Dla młodszych

Dla wielu z nas priorytetem jest zaaranżowanie otoczenia, które będzie przyjazne dla dzieci. W odpowiedzi na ten trend część producentów wprowadza na rynek armaturę z wielobarwnymi, często bajkowymi motywami. Należy jednak pamiętać, że dzieci szybko dorastają, a wyposażenie łazienki to inwestycja na lata. Trwalsze elementy powinny więc zachowywać design przyjemny dla oka użytkowników, niezależnie od ich wieku. Istnieją natomiast pewne czynniki, które mogą ułatwić i uprzyjemnić im codzienne mycie. Standardowa wysokość górnej powierzchni umywalki kształtuje się na poziomie między 80 a 90 cm. Najmłodsi domownicy i tak korzystają przy nich z pomocy opiekunów. Dla nieco starszych istotna jest natomiast dostępność i wygoda obsługi baterii. - Powszechnie stosowane dziś jednouchwytowe urządzenia jak seria Imperial od włoskiego producenta Rubinetteria Gaboli Luigi albo seria Rebel z fabryki Eurorama pozwalają  łatwo regulować strumień i temperaturę wody . Jeszcze większą kontrolę zapewniają, coraz chętniej wprowadzane także do domów, mechanizmy czasowe lub bezdotykowe od znanego włoskiego producenta Silfra, seria QT 230 Nie musimy bowiem każdorazowo pilnować, czy pociechy „zakręciły” wodę. Efektownym i jednocześnie praktycznym urozmaiceniem może być bateria podświetlająca strumień w 3 kolorach z serii Watersquare, Eurorama  z których każdy informuje o temperaturze (światło czerwone – woda ciepła, białe – letnia, niebieskie - zimna).

I starszych

Dzieci uwielbiają zabawy w wypełnionej po brzegi wannie. Dla osób starszych taka kąpiel bywa relaksem okupionym znacznym wysiłkiem. W trosce o ich bezpieczeństwo i komfort można zainstalować kabinę prysznicową, natrysk bez brodzika lub po prostu obniżoną wannę. W przypadku, gdy jednak zdecydujemy się na model pełnowymiarowy, możemy dokupić specjalne podstawki, ułatwiające wejście i wyjście. Dodatkową ochronę stanowią różnego rodzaju podpórki, poręcze z serii Grand Hotel oraz maty antypoślizgowe. Pamiętajmy jednak, by nie odbiegały one estetycznie od wyglądu ceramiki i innych elementów wystroju.

Dla każdego

- Mydelniczki, kubki, dozowniki, wieszaki, stojaki czy półki stanowią uzupełnienie aranżacji, lecz jednocześnie czynnik decydujący o jej funkcjonalności i estetyce.Firma Madix proponuje rozwiązania z fabryki Bagno&associati, seria Modulo lub Canova w wersji retro – Wpływają bowiem one na dostępność niezbędnych przyborów i kosmetyków. Mogą ponadto przyczynić się do zwiększenia estetyki pomieszczenia, nie tylko za sprawą gustownego designu. Łatwiej jest utrzymać czystość, gdy każdy użytkownik ma gdzie umieścić swoje rzeczy. Warto w tej materii zadbać o osobną przestrzeń dla kobiety i dla mężczyzny. Pamiętajmy też, że niektóre przedmioty powinny być trzymane w miejscach niedostępnych dla dzieci (maszynki do golenia, środki chemiczne). Powinny też one od najmłodszych lat uczyć się utrzymania porządku, m.in. przy okazji codziennej higieny (korzystanie z dozowników, odkładanie szczoteczki do zębów do pojemnika etc.). Walory praktyczne, wizualne oraz dodatkowe bezpieczeństwo może przynieść również elegancka zabudowa instalacji sanitarnych. Odpowiednio dobrane umeblowanie zasłania rury, ułatwia przechowywanie wyposażenia łazienki i nadaje jej przyjemnego wyrazu salonu kąpielowego.

Powrót do listy newsów